2.1 C
Warszawa
poniedziałek, 1 marca, 2021

Biebrza Narew Bocian

Tam, gdzie łączą się dwie rzeki: Biebrza i Narew, słychać już ptasie wrzaski.Bociany już lecą, będą w gnieździe lada dzień. Na zdjęciu: Ujście Biebrzy do...
More

  Ostatnie

  Pilot do telewizora pobierze energię ze słońca

  Tekst przeczytasz w około 3 min.
  - reklama -

  Co jeszcze można zasilać energią słoneczną? Na przykład piloty do urządzeń RTV. Wybrane modele telewizorów Samsung będą w tym roku wyposażone w pilota zasilanego energią słoneczną. Oznacza to, że pilot nie będzie potrzebować tradycyjnych baterii AAA. Naładujemy go światłem lub przez port USB.

  Ta zmiana w projektowaniu pilota została zaprezentowana podczas targów CES 2021.

  Od 2021 roku pilot do dużej części telewizorów NEO QLED i Lifestyle będzie zasilany energią słoneczną, co pozwoli wyeliminować szkodliwe dla środowiska odpady oraz przełoży się na wygodę użytkowania. To dobry moment, aby przyjrzeć się, jak zmieniło się wzornictwo i funkcjonalność pilotów do telewizorów na przestrzeni ostatnich lat.

  Prosty pilot do telewizora

  Z jednej strony pozwoli to wyeliminować produkcję elektrośmieci, pochodzących z ok. 99 milionów baterii typu AAA, które zostałyby użyte do obsługi pilotów. Z drugiej strony brak baterii łączy się także z wygodą użytkowania oraz oszczędnością pieniędzy.

  Nowy pilot charakteryzuje się także ekologicznym wykonaniem. Do jego produkcji wykorzystano przetworzone plastikowe butelki, a 24 proc. materiałów pochodzi z recyklingu. Przy tym pilot nadal charakteryzuje się minimalistycznym designem, gdyż zasilanie słoneczne znalazło się w jego tylnej części.

  Tym samym pilot, który kiedyś wyróżniał się dużą liczbą kolorowych przycisków, stał się uniwersalnym urządzeniem o prostej, minimalistycznej konstrukcji.

  Samsung bardziej eko

  W przypadku telewizorów Samsung zapowiada dostosowywanie produkcji do kilku długoterminowych programów zrównoważonego rozwoju. Obejmują one działania takie jak zmniejszenie śladu węglowego i poprawa efektywności energetycznej.

  Czytaj: Zmniejsz zużycie energii

  Firma będzie również zmierzać do ograniczenia zużycia energii przez użytkowników i wykorzystywania większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu w oferowanych produktach.

  Ekologiczne opakowania

  Samsung będzie projektował także ekologiczne opakowania. EW tym roku rozszerzy program Ekoopakowanie na wszystkie modele telewizorów Lifestyle’owych z 2021 r. i większość tegorocznej linii Neo QLED, które zapowiedziano na targach CES 2021. To zrównoważone rozwiązanie pozwala za pomocą upcyklingu przetwarzać rokrocznie do 200 tys. ton pudeł z tektury falistej. Do tego ograniczenie tekstu i grafiki na opakowaniach wyeliminuje farbę drukarską na bazie oleju, której zwykle używa się do druku barwnego na pudłach od telewizorów. To pozwoli dodatkowo zmniejszyć ilość odpadów.

  - reklama -
  Żródło: Samsung

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Tu jest miejsce na treść komentarza
  Podaj imię

  - reklama -

  Zostań z nami

  Wysyłamy wiadomości niezbyt często a jeśli już, to są one sprawdzone i ważne.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez EcoReporters w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

  Porady zawsze w cenie