-12.7 C
Warszawa
wtorek, 19 stycznia, 2021

Wakacje z maską

Opadły nasze maski, okazało się, że jesteśmy tacy sami.
More

  Ostatnie

  Szampon w kostce od znanego producenta. Butelka z CO2

  - reklama -

  Przeczytasz w 3 min.Rewolucja w myciu włosów została oficjalnie zainicjowana. Chodzi oczywiście o szampon w kostce, który z sukcesem wprowadziło już wiele firm. Teraz do ruchu dołącza potężny koncern, jakim jest francuski l’Oreal, właściciel marki Garnier. Co prawda, znanym koncernom z reguły zajmuje więcej czasu przekonanie się do nowinek, zwłaszcza ekologicznych, ale jeśli już zabierają się za coś, to znaczy, ze ma to głęboki sens.

  Szampon w kostce w kilku odmianach

  - reklama -

  Na francuskich i brytyjskich stronach Garniera można już przeczytać o czterech rodzajach szamponów w kostce, jakie wprowadza ta znana marka.  Na francuskim rynku będzie nawet szampon w kostce dla blondynek, z rumiankiem. Pozostałe są dla włosów delikatnych, normalnych, zniszczonych. Solidne, ale pieniące się, w 94 proc. pochodzenia roślinnego. Bez konserwantów, bez silikonu, bez mydła, 97% biodegradowalna formuła, brak odpadów z tworzyw sztucznych – tak opisuje produkt Garnier.

  Choć nie znalazłam oficjalnego komunikatu, to na brytyjskim i francuskim rynku jest już sporo o tym informacji. To może być przełom – Garnier staje się pierwszą dużą marką, która wprowadza szampony bez plastiku – donosi cosmeticsbusiness. Co tu ukrywać, mamy dość tych plastikowych opakowań, które ciążą na półkach w łazience a potem zaśmiecają środowisko.

  Opakowania, głupcze!

  - reklama -

  Producenci kosmetyków odkrywają ze zdwojoną siłę składników bio. Sięgamy po naturalne olejki do pielęgnacji ciała, paznokci i włosów. Ale to za mało dla planety, liczą się przede wszystkim opakowania. Szampony w kostce są bardzo wydajne, więc jeśli nie brakuje nam konsekwencji, to dodatkowo możemy ograniczyć kupowanie kolejnych. Koncerny też wymyślają coraz ro nowe rozwiązania.

  Czytaj także: Zakaz plastikowych jednorazówek, co ja zastąpi?

  Do 2025 roku Garnier ma zrezygnować w opakowaniach z „dziewiczego” plastiku, co pozwoli zaoszczędzić 37 tys. ton plastiku rocznie. Wszystkie opakowania będą wówczas nadawać się do ponownego użytku, recyklingu lub kompostowania.

  Co zrobić z CO2?

  Ciekawie wygląda informacja, jaką niedawno wypuścił L’Oréal. Wraz z LanzaTech i Total stworzył pierwsze na świecie ekologiczne opakowanie wykonane z wychwyconych i poddanych recyklingowi emisji dwutlenku węgla. Proces przebiega w trzech krokach:

  1. LanzaTech wychwytuje przemysłowe emisje dwutlenku węgla i przekształca je w etanol przy użyciu unikalnego procesu biologicznego.
  2. Total przekształca etanol w etylen przed jego polimeryzacją w polietylen.
  3. L’Oréal używa tego polietylenu do produkcji opakowań.

  To sukces technologiczny i przemysłowy, który dowodzi, że przemysłowe emisje dwutlenku węgla można wykorzystać do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Ta światowa nowość pokazuje zaangażowanie trzech partnerów w rozwój zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych i toruje drogę nowym możliwościom wychwytywania i ponownego wykorzystania przemysłowych emisji dwutlenku węgla.

  Dla mnie szczególnie interesująco wygląda współpraca trzech europejskich firm. O takie innowacje należy się starać.

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Tu jest miejsce na treść komentarza
  Podaj imię

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  - reklama -

  Zostań z nami

  Wysyłamy wiadomości niezbyt często a jeśli już, to są one sprawdzone i ważne.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez EcoReporters w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

  Porady zawsze w cenie