- reklama -
Strona głównaEcoLifeTiger wycofuje adaptery do ładowania....

Tiger wycofuje adaptery do ładowania. Ryzyko porażenia prądem

Komunikat popularnej sieci sklepów Flying Tiger Copenhagen zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, jakie powodują wkładane do kontaktu urządzenia. Sieć prosi o niekorzystanie z serii wadliwego produktu, który można zwrócić bez kosztów.

Flying Tiger Copenhagen wycofuje ze sprzedaży adaptery do ładowania 2xUSB 2,4A EU białe 10/20 oraz 2,4A 2xUSB czarne 07/21. Chodzi o konkretne serie produktów o numerach modelu: 3024900 lub 3024901. Łatwo to można sprawdzić, ponieważ numery znajdują się na ładowarkach.

Problemem jest plastik, który może w rzadkich przypadkach zmięknąć i odsłonić wewnętrzne okablowanie. Z tego powodu istnieje potencjalne ryzyko porażenia prądem.

Klienci powinni natychmiast zaprzestać używania tego produktu.

Flying Tiger Copenhagen

Konsumenci są zachęcani do zwracania ładowarki do najbliższego sklepu Flying Tiger Copenhagen w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.

Ryzyko porażenia prądem

Te urządzenia były w sprzedaży od października 2020 roku. Okazało się, że plastik może zmięknąć. Należy pamiętać, że odsłonięte okablowanie stwarza ryzyko porażenia prądem. Najlepiej więc nie wtykać urządzeń do kontaktu i nie dotykać ich.

Sprzedaż wadliwych produktów została wstrzymana, ponadto informacja dla klientów o wycofaniu wyrobu, konieczności zaprzestania jego używania i możliwości zwrotu została umieszczona na stronie internetowej spółki.

“Flying Tiger Copenhagen nieustannie dąży do utrzymania i poprawy bezpieczeństwa naszych produktów oraz zapewnienia, aby nasi klienci czuli się bezpiecznie kupując nasze produkty.
Zależy nam na tym, aby nasi klienci ufali jakości i bezpieczeństwu naszych produktów. Dzięki temu reagujemy tak szybko, jak to możliwe, gdy odkryjemy produkty niezgodne z przepisami prawa” – zapewnia spółka.

Komunikat na stronie Fliing Tiger Copenhagen pojawił się w grudniu. Następnie spółka Tiger Warsaw poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgodnie z polskim prawem, przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną do 100 tys. zł.  

- autopromocja -
Podziel się
Redakcja EcoReporters
Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Czytaj także

TAURON oznacza wiarygodny. Nowe wyniki badań

Ponad 80 procent konsumentów korzystających z usług serwisantów TAURONA deklaruje chęć...
- reklama -
energetycznie

Dotacje do fotowoltaiki i pomp ciepła w 2021 roku

Program Mój Prąd, który wyczerpał się w ubiegłym roku, nie ma na razie kontynuacji. To nie znaczy, że nie można jeszcze znaleźć dofinansowania do...

Zielona energia w każdej godzinie

Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, chwali się, że dostarczy klientom indywidualnym i biznesowym energię elektryczną z odnawialnych źródeł. Certyfikat TÜV SÜD potwierdza, że...
A jeszcze lepsze jest to...
Następny artykuł