Komunikat popularnej sieci sklepów Flying Tiger Copenhagen zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, jakie powodują wkładane do kontaktu urządzenia. Sieć prosi o niekorzystanie z serii wadliwego produktu, który można zwrócić bez kosztów.
Flying Tiger Copenhagen wycofuje ze sprzedaży adaptery do ładowania 2xUSB 2,4A EU białe 10⁄20 oraz 2,4A 2xUSB czarne 07⁄21. Chodzi o konkretne serie produktów o numerach modelu: 3024900 lub 3024901. Łatwo to można sprawdzić, ponieważ numery znajdują się na ładowarkach.
Problemem jest plastik, który może w rzadkich przypadkach zmięknąć i odsłonić wewnętrzne okablowanie. Z tego powodu istnieje potencjalne ryzyko porażenia prądem.
Klienci powinni natychmiast zaprzestać używania tego produktu.
Flying Tiger Copenhagen
Konsumenci są zachęcani do zwracania ładowarki do najbliższego sklepu Flying Tiger Copenhagen w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.
Ryzyko porażenia prądem
Te urządzenia były w sprzedaży od października 2020 roku. Okazało się, że plastik może zmięknąć. Należy pamiętać, że odsłonięte okablowanie stwarza ryzyko porażenia prądem. Najlepiej więc nie wtykać urządzeń do kontaktu i nie dotykać ich.
Sprzedaż wadliwych produktów została wstrzymana, ponadto informacja dla klientów o wycofaniu wyrobu, konieczności zaprzestania jego używania i możliwości zwrotu została umieszczona na stronie internetowej spółki.
„Flying Tiger Copenhagen nieustannie dąży do utrzymania i poprawy bezpieczeństwa naszych produktów oraz zapewnienia, aby nasi klienci czuli się bezpiecznie kupując nasze produkty.
Zależy nam na tym, aby nasi klienci ufali jakości i bezpieczeństwu naszych produktów. Dzięki temu reagujemy tak szybko, jak to możliwe, gdy odkryjemy produkty niezgodne z przepisami prawa“ – zapewnia spółka.
Komunikat na stronie Fliing Tiger Copenhagen pojawił się w grudniu. Następnie spółka Tiger Warsaw poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgodnie z polskim prawem, przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną do 100 tys. zł.