- reklama -
Strona głównaEnergiaPolskie spółki z nowymi modułami...

Polskie spółki z nowymi modułami fotowoltaicznymi

Tarnowska spółka Hymon przewiduje wzrost sprzedaży instalacji fotowoltaicznych o 30 proc. dzięki pozyskaniu znaczącego partnera. Z kolei Edison Energia rozpoczął produkcję własnych modułów o wysokiej mocy. Nowe panele PV mają przyciągnąć klientów.

Od lipca ruszą dotacje do fotowoltaiki z programu Mój Prąd

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na co najmniej 25 lat. Jednym z najważniejszych elementów takiej elektrowni słonecznej są wysokiej jakości moduły. Kluczowym parametrem jest wysoka efektywność, czyli zdolność do przetwarzania promieni słonecznych w energię elektryczną.

Testy w laboratorium

Hymon rozpoczął współpracę z koncernem Blaupunkt, który zaoferuje panele, inwertery i magazyny energii. Moduły będą w całości opierały się na najnowszej technologii podłoży krzemowych M-10, która zastąpiła M-6. Jak podaje Hymon, wybrał urządzenia Blaupunkta po przeanalizowaniu oferty 700 producentów. Panele PV, konwertery i magazyny energii sprawdził w swoim Laboratorium Badawczym. 

Moduły posiadają opatentowaną technologię, która pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy ‒ Damian Krzaczek, prezes Hymon.

Oferowane będą panele o mocy 400 Wp i 450 Wp osiąganą sprawność na poziomie 20,5-20,8 proc.

Panele PV o mocy 500 W

Z kolei Edison Energia podaje, że jako jedyny instalator w Polsce będzie miał własne panele Full Black o tak wysokiej mocy. ALVA Solar Full Black to moduły o mocy znamionowej 500 Wp. Oferują efektywność przekraczającą 20 proc. Jednocześnie, po 25 latach funkcjonowania, sprawność będzie na poziomie 84,8 proc. wartości początkowej. Osiągnięcie tak wysokich parametrów możliwe jest miedzy innymi dzięki domieszce galu.

- autopromocja -
Podziel się
Redakcja EcoReporters
Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Czytaj także

TAURON oznacza wiarygodny. Nowe wyniki badań

Ponad 80 procent konsumentów korzystających z usług serwisantów TAURONA deklaruje chęć...
- reklama -
energetycznie

Dotacje do fotowoltaiki i pomp ciepła w 2021 roku

Program Mój Prąd, który wyczerpał się w ubiegłym roku, nie ma na razie kontynuacji. To nie znaczy, że nie można jeszcze znaleźć dofinansowania do...

Zielona energia w każdej godzinie

Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, chwali się, że dostarczy klientom indywidualnym i biznesowym energię elektryczną z odnawialnych źródeł. Certyfikat TÜV SÜD potwierdza, że...
A jeszcze lepsze jest to...
Następny artykuł