- reklama -
Strona głównaEnergiaPolskie spółki z...

Polskie spółki z nowymi modułami fotowoltaicznymi

Przeczytasz w 2 min.

Tarnowska spółka Hymon przewiduje wzrost sprzedaży instalacji fotowoltaicznych o 30 proc. dzięki pozyskaniu znaczącego partnera. Z kolei Edison Energia rozpoczął produkcję własnych modułów o wysokiej mocy. Nowe panele PV mają przyciągnąć klientów.

Od lipca ruszą dotacje do fotowoltaiki z programu Mój Prąd

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na co najmniej 25 lat. Jednym z najważniejszych elementów takiej elektrowni słonecznej są wysokiej jakości moduły. Kluczowym parametrem jest wysoka efektywność, czyli zdolność do przetwarzania promieni słonecznych w energię elektryczną.

Testy w laboratorium

Hymon rozpoczął współpracę z koncernem Blaupunkt, który zaoferuje panele, inwertery i magazyny energii. Moduły będą w całości opierały się na najnowszej technologii podłoży krzemowych M-10, która zastąpiła M-6. Jak podaje Hymon, wybrał urządzenia Blaupunkta po przeanalizowaniu oferty 700 producentów. Panele PV, konwertery i magazyny energii sprawdził w swoim Laboratorium Badawczym. 

Moduły posiadają opatentowaną technologię, która pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy ‒ Damian Krzaczek, prezes Hymon.

Oferowane będą panele o mocy 400 Wp i 450 Wp osiąganą sprawność na poziomie 20,5-20,8 proc.

Panele PV o mocy 500 W

Z kolei Edison Energia podaje, że jako jedyny instalator w Polsce będzie miał własne panele Full Black o tak wysokiej mocy. ALVA Solar Full Black to moduły o mocy znamionowej 500 Wp. Oferują efektywność przekraczającą 20 proc. Jednocześnie, po 25 latach funkcjonowania, sprawność będzie na poziomie 84,8 proc. wartości początkowej. Osiągnięcie tak wysokich parametrów możliwe jest miedzy innymi dzięki domieszce galu.

Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Podziel się
Tagujemy
Czytaj także

Stare auta nie tylko trują, ale też dużo kosztują

Polska jest największym importerem pojazdów używanych wśród państw Unii Europejskiej. Ma to swoją ciemną stronę. Stare pojazdy są bardziej paliwożerne, więc przy wysokich cenach...

Jak dostać antysmogowy kredyt z dotacją w banku

W oddziale banku, który przystąpił do programu Czyste Powietrze, można złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w ekologiczne ogrzewanie, w co wchodzi też fotowoltaika. Dotacje...

Popularna aplikacja walutowa ograniczy ślad węglowy

Popularna aplikacja finansowa Revolut będzie bardziej ekologiczna. Pomoże jej w tym lider w tworzeniu oprogramowania, które zmniejsza ślad węglowy. Kupując, płacąc czy wymieniając waluty...
- reklama -
Najnowsze
ZOSTAW KOMENTARZ
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

A jeszcze lepsze jest to...