7.1 C
Warszawa
wtorek, 13 kwietnia, 2021
More

  Ostatnie

  IKEA pokazuje instrukcje, jak rozebrać popularne meble

  Tekst przeczytasz w około 3 min.
  - reklama -

  O składaniu mebli ze sklepu IKEA krążą kawały i legendy. Znany z praktycznych projektów szwedzki sklep opublikował też instrukcje, jak rozłożyć meble na części. Ma to pomóc w dalszym wykorzystaniu mebli i “wydłużeniu ich żywotności”.

  Instrukcje z obrazkami

  Na angielskich stronach sklepu IKEA znajdziemy instrukcje demontażu najpopularniejszych modeli. Całość pokazana jest na prostych obrazkach, więc nieznajomość języka nie przeszkadza.

  Nieważne, czy przeprowadzasz się do domu, oddajesz meble, czy je sprzedajesz. Prawidłowe rozebranie zmniejsza ryzyko uszkodzenia i zmniejsza jego wpływ na środowisko.

  W grupie najpopularniejszych produktów, które mają swoje instrukcje demontażu, znajdują się:

  Regał Billy

  Łóżko Brimnes

  Sofa Lycksele

  Biurko Malm

  Szafa Pax

  Fotel Poang.

  Panele fotowoltaiczne kupisz przez internet w sklepie IKEA

  Sklep z używanymi meblami

  Jesienią IKEA otworzyła pierwszy na świecie sklep z używanymi produktami w Eskilstunie w Szwecji. Znajdują się w nim też meble, które zostały uszkodzone i potem naprawione. Sklep otworzono początkowo na 6 miesięcy.

  Co ważne, większość potrzebnych do naprawy części zamiennych można znaleźć w IKEA. Wielu osobom naprawienie przynosi satysfakcję, jednak nie wszyscy się w tym sprawdzają.

  Stare meble w Krakowie

  W Krakowie IKEA wprowadziła płatną usługę odbioru używanych foteli i kanap.

  W trosce o środowisko naturalne, przewieziemy je do Wspólnoty Emaus Kraków prowadzonej przez Stowarzyszenie „Nowosądeckie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta”, gdzie zyskają szansę na nowe życie, np. trafiając do podopiecznych organizacji – podaje sklep

  Koszt odbioru fotela to 60 zł + koszt dostawy nowego fotela (łącznie od 139 zł). Koszt odbioru sofy 135 zł + koszt dostawy nowej sofy (łącznie od 214 zł).

  Szwedzka sieć handlowa deklaruje, że do 2030 roku wszystkie jej produkty będą projektowane tak, aby dało się je łatwo naprawić, wykorzystać w innym celu, ponownie użyć, odsprzedać albo poddać recyklingowi.

  - reklama -

  2 KOMENTARZE

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Tu jest miejsce na treść komentarza
  Podaj imię

  - reklama -

  Zostań z nami

  Wysyłamy wiadomości niezbyt często a jeśli już, to są one sprawdzone i ważne.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez EcoReporters w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

  Porady zawsze w cenie