-12.7 C
Warszawa
poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Wakacje z maską

Opadły nasze maski, okazało się, że jesteśmy tacy sami.
More

  Ostatnie

  Popularna aplikacja taksówkowa stawia na elektryki

  - reklama -
  Przeczytasz w 4 min.

  Największa w Europie platforma zamawiania przejazdów miejskich Free Now ogłosiła program „Move to Net-Zero”. Zakłada on: kompensowanie emisji dwutlenku węgla, osiągnięcie rocznego poziomu 50 proc. przejazdów realizowanych autami elektrycznymi do 2025 roku i dążenie do 100-procentowej zeroemisyjności do 2030 roku.

  Platforma jest dostępna w 150 miastach z 10 krajów europejskich. Ma ambicję stać się pierwszą platformą mobilności miejskiej, która osiągnie net-zero (czyli zerowy poziom netto emisji gazów cieplarnianych) we wszystkich miastach europejskich, w których jest dostępna.

  Bardzo poważnie traktujemy odpowiedzialność, jaka spoczywa na nas, jako wiodącym dostawcy usług mobilnych w Europie. Dlatego pragniemy mieć pozytywny wpływ na zmiany klimatyczne poprzez kierowanie się inicjatywą Net-Zero. Tym samym zrealizujemy cele paryskiego porozumienia klimatycznego już 20 lat wcześniej – Marc Berg, CEO Free Now.

  Elektryczne taksówki

  - reklama -

  Na elektryfikację floty aut w całej Europie Free Now zamierza przeznaczyć 100 milionów euro. Będzie zachęcać kierowców do przejścia na pojazdy w pełni elektryczne, zapewniając im specjalne dotacje do zakupu aut na baterie, a także preferencyjne warunki wynajmu i zakupu lub ładowania, poprzez współpracę z firmami partnerskimi.

  Czytaj: Auta elektryczne: czy warto je popierać?

  Daimler i BMW, do których należy joint-venture Free Now, będą wspierać działania platformy na rzecz neutralności klimatycznej. Dodatkowo, siostrzana usługa Charge Now, europejski lider sieci ładowarek elektrycznych, udostępni kierowcom Free Now łatwy dostęp ponad 175 tys. stacji w korzystnych dla nich cenach.

  - reklama -

  Plan zakłada również stworzenie blisko 300 punktów ładowania w Polsce. Oprócz wsparcia inwestorów, Free Now współpracuje z marką Hyundai, z którą na początek we Francji i Wielkiej Brytanii, oferuje kierowcom możliwość zakupu aut elektrycznych na preferencyjnych warunkach.

  Mikromobilność i ekomobilność

  Ekomobilność to nie tylko auta elektryczne, ale również współdzielone jednoślady elektryczne, które są idealne na krótkich dystansach, bo emitują o 80 proc. mniej zanieczyszczeń niż auta. Freen Now teraz oferuje w swojej aplikacji wynajem różnych opcji współdzielonych przejazdów: elektrycznych hulajnóg, a także skuterów i rowerów (pilotażowo w Niemczech).

  W 2021 roku planuje rozwój kolejnych partnerstw w większości krajów europejskich, w tym w Polsce, by móc rozpocząć sezon wiosenny z ofertą wynajmu jednośladów. Pasażerów, którzy w aplikacji będą planować przejazd taksówką na krótkim dystansie, będzie zachęcać do zmiany na alternatywne opcje z oferty mikromobilności.

  Free Now ściśle współpracuje z ustawodawcami i włodarzami miast w opracowywaniu zrównoważonej strategii rozwoju. Dla przykładu w Londynie, dzięki rozwiązaniom opracowanym wspólnie z miastem, będzie mogło osiągnąć 100-procentową elektryfikację floty już w 2025 roku.

  Kompensowanie emisji CO2

  Platforma koncentruje się także na zalesianiu, planując sadzić rocznie ponad 20 tys. drzew w europejskich miastach.

  Naszym celem jest oferowanie opcji mikromobilności i zapewnienie w pełni elektrycznych przejazdów na dłuższych dystansach, a także zrównoważenie wszystkich pozostałych emisji, aby stać się usługą w pełni ekologiczną. Plan Free Now „Move to Net-Zero” został zgłoszony w ramach inicjatywy Science Based Targets (SBTi), dzięki której realizacja naszych celów spełnia standardy branżowe. We współpracy z producentami pojazdów, dostawcami infrastruktury ładowania i miastami, będziemy walczyć ze zmianami klimatycznymi, pomagając kierowcom w przejściu na pojazdy elektryczne i tym samym zaspokajając zapotrzebowanie konsumentów na ekologiczną mobilność – Marc Berg .

  Elektryki na drodze

  Lokalnie Free Now odnotowuje już pierwsze sukcesy pod kątem zrównoważonego rozwoju. W Paryżu i Londynie posiada największą flotę elektrycznych aut na tle lokalnych konkurentów. Ponad połowa wszystkich taksówek Free Now w Hiszpanii jest elektryczna lub hybrydowa, z czego w samym Madrycie odsetek ten wynosi 65 proc. W Niemczech platforma rozwija pilotażowo integrację z różnymi usługodawcami mikromobilności i transportu publicznego.

  Free Now w Polsce

  U nas w aplikacji znajduje się opcja Eco, dzięki której można zamówić przejazd autem hybrydowym lub elektrycznym. W 2020 roku co czwarty przejazd Free Now był realizowany w Polsce ekologicznymi pojazdami. W ramach założeń planu „Move to Net-Zero” do 2025 roku polska flota aut będzie w 26 proc. elektryczna.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Tu jest miejsce na treść komentarza
  Podaj imię

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  - reklama -

  Zostań z nami

  Wysyłamy wiadomości niezbyt często a jeśli już, to są one sprawdzone i ważne.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez EcoReporters w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

  Porady zawsze w cenie