- reklama -

Dodatkowe dotacje na inwestycje ekologiczne

Na oczko wodne i zagospodarowanie deszczówki można dostać nie tylko dofinansowanie z ogólnopolskiego programu Moja Woda. Warszawiacy mogą składać wnioski o dofinansowanie do instalacji gromadzących deszczówkę. Do wzięcia jest 4 tys. złotych.

W kwietniu ruszył dodatkowy nabór wniosków o dotację. Wnioski można składać do 31 maja 2021 r. Liczą się inwestycje realizowane w tym roku.

Zatrzymanie wód roztopowych – np. przez budowę studni chłonnych, ogrodów deszczowych, oczek wodnych czy zbiorników retencyjnych – zapobiegnie przesuszaniu gruntu i poprawi mikroklimat w najbliższym otoczeniu Justyna Glusman, Dyrektorka Koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

Na co można dostać dotację

Warszawa udziela dotacji na:

  • urządzenia retencyjno-rozsączające, np. skrzynki rozsączające, studnie chłonne;
  • zbiorniki retencyjne – szczelne zbiorniki do gromadzenia wód opadowych naziemne lub podziemne, poprzez które woda nie przenika do ziemi, ale z których można pobierać wodę do ponownego wykorzystania, montowane na instalacji odprowadzania wody deszczowej lub w postaci oczek wodnych.

Dotacja wynosi do 80 proc. wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 4 tys. zł dla osób fizycznych i 10 tys. zł dla podmiotów z sektora finansów publicznych.

Jak na oczko wodne dostać dofinansowanie

Usuń azbest

Warszawiacy mogą skorzystać z dofinansowania do usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Miasto pokrywa do 100 proc. kosztów demontażu, pakowania, wywozu oraz przekazania ich na składowisko odpadów niebezpiecznych.

Kanalizacja zamiast szamba

Mieszkańcy Warszawy mogą również skorzystać z dotacji do likwidacji zbiornika bezodpływowego wraz z budową przyłącza kanalizacyjnego. Na realizację takiej inwestycji można otrzymać 4 tys. zł.

Składanie wniosków

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w wydziale obsługi mieszkańców dowolnej dzielnicy lub przesłać pocztą. Należy pamiętać, że rozpoczęcie inwestycji, w tym ponoszenie wydatków, nie może nastąpić przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji.

- autopromocja -
Podziel się
Redakcja EcoReporters
Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Czytaj także

TAURON oznacza wiarygodny. Nowe wyniki badań

Ponad 80 procent konsumentów korzystających z usług serwisantów TAURONA deklaruje chęć...
- reklama -
energetycznie

Dotacje do fotowoltaiki i pomp ciepła w 2021 roku

Program Mój Prąd, który wyczerpał się w ubiegłym roku, nie ma na razie kontynuacji. To nie znaczy, że nie można jeszcze znaleźć dofinansowania do...

Zielona energia w każdej godzinie

Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, chwali się, że dostarczy klientom indywidualnym i biznesowym energię elektryczną z odnawialnych źródeł. Certyfikat TÜV SÜD potwierdza, że...
A jeszcze lepsze jest to...
Następny artykuł