- reklama -
Strona głównaTechnologieEkologiczna strona internetowa. Przykład, jak...

Ekologiczna strona internetowa. Przykład, jak to zrobić

Pierwsza firma w sektorze energetycznym postanowiła zmienić zarządzanie zasobami cyfrowymi i zmniejszyć w ten sposób swój wpływ na środowisko. Dalkia Polska wprowadziła nową stronę internetową, która jest bardziej ekologiczna. Zużywa mniej energii, przez co ma mniejszy wpływ na klimat.

Aktywność cyfrowa odpowiada za 4 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych, a to około dwa razy więcej niż podróże lotnicze. Jest więc o co się starać, by strony internetowe nie pożerały za dużo energii i szybko przynosiły potrzebne informacje.

Ekologiczna strona internetowa

Dalkia Polska wymienia, dlaczego jej strona internetowa jest ekologiczna:

  • Ograniczenie palety barw i zachowanie dwutonu sprawiły, że zdjęcia umieszczone na stronie mają niewielką wagę.
  • Zdecydowano się także na znaczącą redukcję użycia koloru białego, dzięki czemu monitory zużywają mniej energii, by wyświetlić treści.
  • Czterokrotnie poprawiono szybkość ładowania serwisu, dzięki silnej kompresji wszystkich elementów zawartych na stronie.
  • Zrezygnowano z autoodtwarzania, więc użytkownik sam decyduje, które materiały chce zobaczyć.

Dalkia pomaga w dekarbonizacji

Dalkia jest spółką zależną francuskiego EDF. Wspiera swoich klientów w transformacji energetycznej i cyfrowej poprzez dwie linie biznesowe: rozwój lokalnych odnawialnych źródeł energii oraz oszczędność energii. Na stronie umieszcza kilka przykładów swojej działalności, na przykład w Polsce to budowa kotłowni parowej dla firmy DPE.

Dalkia utworzyła w Polsce swoją spółkę zależną w 2014 roku, rok później do grupy dołączyła spółka Dalkia Polska Energia, czyli operator zajmujący się zarządzaniem, optymalizacją i rozwojem miejskich sieci ciepłowniczych, a także produkcją ciepła i energii elektrycznej. W 2017 roku Dalkia pozyskała spółkę Dalkia Polska Solutions wyspecjalizowaną w inżynierii sanitarnej, elektrycznej i automatyce. Dalkia Polska i jej dwie spółki zależne zatrudniają w Polsce około 400 pracowników i wypracowują obroty na poziomie 180 mln złotych rocznie

- autopromocja -
Podziel się
Redakcja EcoReporters
Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Czytaj także

TAURON oznacza wiarygodny. Nowe wyniki badań

Ponad 80 procent konsumentów korzystających z usług serwisantów TAURONA deklaruje chęć...
- reklama -
energetycznie

Dotacje do fotowoltaiki i pomp ciepła w 2021 roku

Program Mój Prąd, który wyczerpał się w ubiegłym roku, nie ma na razie kontynuacji. To nie znaczy, że nie można jeszcze znaleźć dofinansowania do...

Zielona energia w każdej godzinie

Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, chwali się, że dostarczy klientom indywidualnym i biznesowym energię elektryczną z odnawialnych źródeł. Certyfikat TÜV SÜD potwierdza, że...
A jeszcze lepsze jest to...
Następny artykuł