- reklama -

Kolejny bank wprowadza w 2022 r. kredyt z dotacją Czyste Powietrze

Santander Consumer Bank wprowadził kredyt gotówkowy na ekorozwiązania dla domu z dotacją z programu Czyste Powietrze. Maksymalnie można uzyskać 37 tys. zł dofinansowania na termomodernizację, fotowoltaikę, pompy ciepła, kotły gazowe i kotły na pellet. Dotacje do spłaty kapitału kredytu wypłaca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Santander jest już siódmym bankiem, który oferuje kredyty Czyste Powietrze. Wcześniej zrobiły to Alior, Credit Agricole, BOŚ Bank, BNP Paribas i banki spółdzielcze z grupy PBS oraz SGB-Bank.

Kredyt z dotacją Czyste Powietrze

Programu Czyste Powietrze jest skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w nich lokalach mieszkalnych z odrębną księgą wieczystą. W banku Santander mogą starać się o kredyt gotówkowy Czyste Powietrze w wysokości od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 9,37 proc. To więc oznacza przykładowo, że biorąc 35 tys. zł kredytu na 7 lat całkowita kwota do zapłaty wyniesie 47,6 tys. zł zł, przy równych ratach miesięcznych ok. 567 zł. Dotacja oczywiście obniży te koszty.

Czytaj także: Jak dostać kredyt antysmogowy z dotacją w banku?

Jak podaje Santander, dotacja zostanie wypłacona na częściową spłatę kapitału po zakończeniu przedsięwzięcia i rozliczeniu dotacji na podstawie faktur z wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). Jest na to 18 miesięcy. Kwota dotacji zależy od dokonanych inwestycji. Tak więc najwyższa dotacja jest przy inwestycji w termomodernizację, wymianę kopciucha i do tego jeszcze fotowoltaikę. Wtedy maksymalnie można dostać 37 tys. zł dofinansowania. Statystycznie Polacy starają się w programie Czyste Powietrze o dotacje na poziomie ok. 17 tys. zł.

Jakich dokumentów potrzebujesz do kredytu?

Jak to w banku, trzeba dostarczyć masę dokumentów i zaświadczeń. Wśród nich są:

  • zaświadczenie o źródle i wysokości dochodów;
  • odpis zwykły ksiąg wieczystych, sporządzony nie wcześniej niż 14 dni przed dniem złożenia wniosku o dotację;
  • oświadczenie współmałżonka (dla zamężnych);
  • zaświadczenie z gminy potwierdzające wysokość dochodu (jeśli ubiegasz się o podwyższony poziom dofinansowania);
  • oświadczenie współwłaścicieli nieruchomości (jeśli nieruchomość ma współwłaścicieli).

Jak na razie z dotacji programu Czyste Powietrze mogą skorzystać osoby, których roczny dochód wynosi do 100 tys. zł. Wymóg ten ma jednak w tym roku zostać zmieniony.

- autopromocja -
Podziel się
Redakcja EcoReporters
Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Czytaj także

TAURON oznacza wiarygodny. Nowe wyniki badań

Ponad 80 procent konsumentów korzystających z usług serwisantów TAURONA deklaruje chęć...
- reklama -
energetycznie

Dotacje do fotowoltaiki i pomp ciepła w 2021 roku

Program Mój Prąd, który wyczerpał się w ubiegłym roku, nie ma na razie kontynuacji. To nie znaczy, że nie można jeszcze znaleźć dofinansowania do...

Zielona energia w każdej godzinie

Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, chwali się, że dostarczy klientom indywidualnym i biznesowym energię elektryczną z odnawialnych źródeł. Certyfikat TÜV SÜD potwierdza, że...
ZOSTAW KOMENTARZ
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

A jeszcze lepsze jest to...
Następny artykuł