- reklama -

Uvera z Łodzi w finale międzynarodowego konkursu. Zagłosujesz?

Przeczytasz w 3 min.

Instytut EBI, należący do Grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego, wybrał 15 finalistów do dziesiątego turnieju innowacji społecznych. W Lizbonie 7 października odbędzie się finał konkursu i głosowanie publiczności. W gronie wybranych jest polska firma z Łodzi.

Wśród tegorocznych finalistów znalazł się łódzki start-up Uvera. Ta polska firma opracowuje ekologiczne substancje chroniących przed promieniowaniem ultrafioletowym zawartego w świetle słonecznym. To może być przełomowe odkrycie: naturalny pigment chroniący przed UVA, UVB i UVC. Firma ma na swoim koncie już nagrody.

Finaliści turnieju pochodzą z dziewięciu krajów: Danii, Hiszpanii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Szwecji i Włoch. Kandydatów do nagrody było sporo, bo aż 280. Wybrana piętnastka wzięła udział w szkoleniu, które pomogło im dopracować biznesplany i przygotował ich do prezentacji projektów w Lizbonie. W jury zasiądą specjaliści ds. innowacji ze świata nauki i biznesu.

Finał konkursu EBI

Tegoroczna nagroda w Kategorii Specjalnej zostanie przyznana za projekty dotyczące zrównoważonego trybu życia. Zwycięzcy w Kategorii Ogólnej i Kategorii Specjalnej otrzymają po 75 tys. euro, a zdobywcy drugiego miejsca – po 30 tys. euro. Laureat Nagrody Publiczności, na którego zagłosuje publiczność oglądająca turniej online, otrzyma 10 tys. euro. Aby śledzić informacje na temat zwycięzców trzeba zarejestrować się tutaj. Wydarzenie odbędzie się 7 października w godzinach od 10.00 do 15.00.

Ponadto dwa przedsięwzięcia zostaną wybrane do programu przedsiębiorczości społecznej INSEAD, który będzie realizowany w Fontainebleau pod Paryżem.

Udział w turnieju innowacji społecznych wiąże się nie tylko z nagrodami finansowymi. Finaliści każdej edycji turnieju korzystają ze szkoleń oraz programu dotacji na innowacje. Do wyboru jest:

  • Scaling Executive Programme – szkolenie dla kadry kierowniczej
  • SITolarships – program grantów na innowacje
  • konferencje w całej Europie umożliwiające nawiązanie kontaktów z inwestorami, filantropami i fundacjami

Zapoczątkowany w 2012 r. w Luksemburgu turniej każdego roku odbywa się w innej stolicy UE, aby nagradzać i sponsorować europejskich przedsiębiorców społecznych, których głównym celem jest wywieranie wpływu społecznego, etycznego lub środowiskowego.

Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Podziel się
Tagujemy
Czytaj także

Los klimatu zależy od G20. Apel europosłów

Komisja środowiska Parlamentu Europejskiego przyjęła 12 października rezolucję przed szczytem klimatycznym COP26, który odbędzie się w tym roku w Glasgow. Podkreślili, że wszyscy członkowie...

Słoma i zrębki drewna zamiast węgla

W Grudziądzu powiedzenie „słomiany zapał” nabierze nowego znaczenia. Grudziądz będzie jednym z pierwszych miast w Polsce, które wykorzysta słomę do wytworzenia ekologicznego ciepła. W...

Żabka z pszczołami, Biedronka z wilkami

Dbałość o przyrodę nie ma nic wspólnego z rozdawaniem gadżetów z pluszakami. Biedronka postanowiła zainwestować w prawdziwą ochronę gatunków dzikich zwierząt: żubra, wilka, rysia,...
- reklama -
Najnowsze
ZOSTAW KOMENTARZ
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

A jeszcze lepsze jest to...