- reklama -
Strona głównaŚwiatPopularna aplikacja walutowa...

Popularna aplikacja walutowa ograniczy ślad węglowy

Przeczytasz w 3 min.

Popularna aplikacja finansowa Revolut będzie bardziej ekologiczna. Pomoże jej w tym lider w tworzeniu oprogramowania, które zmniejsza ślad węglowy. Kupując, płacąc czy wymieniając waluty przez platformę klienci będą więc mogli przestać martwić się o ekologoczny efekt takich transakcji.

Z Revoluta korzysta 16 milionów klientów, którzy miesięcznie wykonują 150 mln transakcji. Jest to wygodna aplikacja do płacenia, wymiany walut czy przelewów. Zaczęła działać w 2015 roku i szybko odniosła sukces dzięki prostocie aplikacji. Teraz brytyjska spółka podejmuje kroki, by stać się bardziej zrównoważona jeśli chodzi o dwój ślad węglowy. Przede wszystkim, zmierzy dokładnie swoje emisje w czasie rzeczywistym i jednocześnie zajmie się ich kontrolą.

Czytaj także: Milion gatunków zagrożonych

Partnerem w tym przedsięwzięciu jest Watershed. To oprogramowanie, które pomaga firmom zredukować emisje CO2. Korzystają z niego znane platformy, m.in. Airbnb, a wspierają fundusze inwestycyjne i prywatni inwestorzy.

Revolut bardziej ekologiczny

Naszym celem jest przyspieszenie walki ze zmianami klimatycznymi poprzez tworzenie narzędzi, których nowoczesne organizacje, takie jak Revolut, potrzebują, by szybko osiągnąć zerowy bilans emisji dwutlenku węgla – Taylor Francis, współzałożyciel Watershed.

Klienci stają się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego. Do tej pory klienci Revolut za pomocą platformy przekazali na organizacje charytatywne i ekologią, zrównoważonym rozwojem i klimatem ponad 7 milionów zł. Brytyjska firma od lat współpracuje już z ekologicznymi i charytatywnym organizacjami pozarządowymi, m.in. WWF, Rainforest Alliance i Otwarte Klatki.

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że łączy ich odpowiedzialność wobec planety i obowiązek troski o nią, jako miejsca w którym żyjemy – wyjaśnia Alan Chang, Chief Revenue Officer w Revolut.

Niedawno Revolut dołączył też do inicjatywy Tech Zero. Nalezą do niej firmy technologiczne, które walczą ze zmianami klimatu za pomocą technologii, danych i nauki.Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Podziel się
Tagujemy
Czytaj także

Żabka z pszczołami, Biedronka z wilkami

Dbałość o przyrodę nie ma nic wspólnego z rozdawaniem gadżetów z pluszakami. Biedronka postanowiła zainwestować w prawdziwą ochronę gatunków dzikich zwierząt: żubra, wilka, rysia,...

Los klimatu zależy od G20. Apel europosłów

Komisja środowiska Parlamentu Europejskiego przyjęła 12 października rezolucję przed szczytem klimatycznym COP26, który odbędzie się w tym roku w Glasgow. Podkreślili, że wszyscy członkowie...

IKEA na COP26

IKEA została partnerem Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP26. Konferencja odbędzie się między 31 października a 12 listopada 2021 r. w szkockim...
- reklama -
Najnowsze
ZOSTAW KOMENTARZ
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

A jeszcze lepsze jest to...