Ruszyła edukacja ekologiczna na nowej platformie skierowanej do dzieci. Dzieci dowiedzą się, jak postępować z odpadami. Lekcje poprowadzi prof. GOZ.
Prof. GOZ to główna postać „Krainy GOZ” – kampanii społecznej, która ma zachęcać Polaków do zmiany nawyków w zgodzie z koncepcją Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). W profesora wciela się Tomasz Olejnik, aktor, który współtworzy postać z Magdaleną Jarząbek, odpowiedzialną za część kreatywną kampanii. – Wokoło jest coraz więcej śmieci, a kryje się w nich potencjał. Wartość surowców, materiałów, gotowych produktów powinna zostać zachowana tak długo, jak to możliwe – mówi Magdalena Jarząbek.
Platforma edukacyjna
Platforma edukacyjna GOZedu to cztery interaktywne lekcje na temat Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Pierwsza lekcja, dostępna od 8 kwietnia, przedstawia ogólne założenia koncepcji GOZ. Trzy następne lekcje pozwolą lepiej zrozumieć poszczególne etapy hierarchii postępowania z odpadami:
- Jak unikać nadmiernego kupowania i starać się ponownie używać już kupione rzeczy?
- Na czym polega recykling i jakie są zasady segregowania odpadów?
- Jak ze śmieci wyprodukować energię?
Szkolna edukacja ekologiczna
Mam nadzieję, że nasz niecodzienny pomysł, by do wspólnego działania zachęcała nas „niekoniecznie prawdziwa” postać prof. GOZ okaże się skuteczny – Jacek Ławrecki, dyrektor ds. komunikacji w Fortum, firmie, która jest organizatorem kampanii „Kraina GOZ”.
Wszystkie lekcje będą dostępne bezpłatnie, po rejestracji, której na platformie GOZedu dokonuje nauczyciel. Szczegóły znajdują się na stronie: https://gozedu.pl/.