- reklama -

Ostatnia szansa na Mój Prąd w 2021 roku

Przeczytasz w 4 min.

Program Mój Prąd 3.0 przyznaje dofinansowanie do fotowoltaiki wysokości 3 tys. zł. Wszyscy, którzy chcą dostać te dotacje w 2021 roku powinni się pospieszyć, ponieważ pula pieniędzy szybko wyczerpuje się.

Na program Mój prąd w 2021 roku przeznaczono 534 mln zł. Ta kwota wystarczy dla maksymalnie 178 tys. osób, które zainwestowały w fotowoltaikę. Do 24 września wpłynęło ponad 162 tys. wniosków – podał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Już pod koniec września br. nabór może zostać zamknięty z powodu braku środków – NFOŚiGW.

Mój Prąd przyznaje dotacje do fotowoltaiki o mocy 2-10 kW. Wniosek o dofinansowanie składa się, gdy instalacja jest już wykonana i podłączona do sieci. To oznacza posiadanie licznika dwukierunkowego i umowy ze spółką energetyczną.

Dotacja pokrywa do 50 proc. kosztów inwestycji, maksymalnie jest to 3 tys. zł na jedną instalacje fotowoltaiczną. Musi to być nowa fotowoltaika, dofinansowanie nie przysługuje na dołożenie paneli słonecznych do już istniejącej instalacji.

Nabór wniosków w 2021 r. Mój Prąd 3.0

Nabór w programie Mój Prąd 3.0 rozpoczął się 1 lipca 2021r. Choć miał trwać do 22 grudnia 2021 r., to od początku było jasne, że pieniądze skończą się szybciej. Zainteresowanych fotowoltaiką w Polsce jest aż nadto dużo.

Zainteresowanie programem w bieżącej edycji, podobnie jak w dwóch poprzednich, okazało się tak duże i dynamiczne, że już teraz, po niespełna trzech miesiącach trwania naboru, środki finansowe są na wyczerpaniu – NFOŚiGW.

Na początku naboru wnioski składały osoby, które już miały skończoną inwestycję. To dlatego, że Mój Prąd 3.0 obejmuje wydatki poniesione od 1 lutego 2020 r.Codziennie wpływało więc 3-4 tys. wniosków.

Czytaj także: Od lipca ruszą dotacje do fotowoltaiki

Teraz każdego dnia średnio przybywa 1,5 tys. wniosków o dotacje do fotowoltaiki, 2021 rok będzie prawdopodobnie rekordowy jeśli chodzi o liczbę nowych prosumentów.

Do kiedy będzie dofinansowanie do fotowoltaiki?

Według danych z 24 września zarejestrowano w systemie dokładnie 162 052 wniosków o dotacje do fotowoltaiki. Przy zachowaniu obecnej dynamiki, maksymalna liczba 178 tys. wniosków zostanie osiągnięta już pod koniec września 2021 r.  Wówczas III nabór w programie „Mój Prąd” skończy się z powodu wyczerpania budżetu.

To informacja ważna dla osób, które zamierzają w 2021 roku ubiegać się o dopłaty na fotowoltaiki. Na złożenie wniosków w praktyce zostało już tylko kilka dni, a warunki na jakich w przyszłym roku dostanie fotowoltaika dofinansowanie nie są znane. Natomiast pewne jest, że zasady Mojego Prądu w 2022 roku zmienią się.

Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Podziel się
Tagujemy
Czytaj także

Żabka z pszczołami, Biedronka z wilkami

Dbałość o przyrodę nie ma nic wspólnego z rozdawaniem gadżetów z pluszakami. Biedronka postanowiła zainwestować w prawdziwą ochronę gatunków dzikich zwierząt: żubra, wilka, rysia,...

Los klimatu zależy od G20. Apel europosłów

Komisja środowiska Parlamentu Europejskiego przyjęła 12 października rezolucję przed szczytem klimatycznym COP26, który odbędzie się w tym roku w Glasgow. Podkreślili, że wszyscy członkowie...

Wodorowy kocioł ogrzeje domy?

Niderlandzka firma z branży grzewczej skonstruowała i certyfikowała kocioł kondensacyjny przystosowany do spalania 100 proc. wodoru. Czy znajdzie na niego chętnych? BDR Thermea Group z...
- reklama -
Najnowsze
ZOSTAW KOMENTARZ
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

A jeszcze lepsze jest to...