11.6 C
Warszawa
sobota, 8 maja, 2021
więcej
  EcoreportersKopiuj / WklejFarma słoneczna zamiast kopalni. Pomoże sztuczna inteligencja

  Podążaj za nami

  Newsletter

  Wysyłamy wiadomości niezbyt często a jeśli już, to są one sprawdzone i ważne.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez EcoReporters w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

  Farma słoneczna zamiast kopalni. Pomoże sztuczna inteligencja

  Tekst przeczytasz w około 2 min.
  - reklama -

  W Wielkopolsce trwa budowa farmy słonecznej, która ma być jedną z największych w Polsce. Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 70 MW powstaje na obszarze 100 ha w gminie Brudzew. Wcześniej działała tu odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego Adamów. Oddanie farmy do eksploatacji zaplanowano na sierpień 2021 roku.

  Inwestorem jest spółka Esoleo, należąca do jednego z najbogatszych Polaków – Zygmunta Solorza. Podpisała ona właśnie umowę z AI Clearing. Ten polsko-amerykański startup dane pozyskane z dronów porównuje z dokumentacją projektową.

  Łatwiejsza budowa farmy słonecznej

  Budowanie farm na tak dużej powierzchni jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Technologia, którą posiada AI Clearing, pozwoli nam szybciej i lepiej wykorzystywać zbierane przez nas dane i kontrolować tempo przebiegu prac instalacyjnych – powiedział Mirosław Sołtysiak, Dyrektor Projektu z ESOLEO.

  Dla Esoleo AI Clearing ma monitorować kluczowe wskaźniki realizacji projektu, takie jak: liczba zmontowanych konstrukcji wsporczych, nóg i modułów, a także stopień wykonania rowów i dróg dojazdowych.

  Menedżerowie mają na bieżąco wgląd w przebieg prac i mogą ocenić ich zgodność z projektem i założonym harmonogramem. Przydaje się to zwłaszcza przy dużych projektach infrastrukturalnych, takich jak budowa farm fotowoltaicznych, dróg czy gazociągów.

  Z rozwiązań AI Clearing korzystają największe na świecie firmy budowlane.

  - reklama -

  KOMENTARZ? Napisz co myślisz.

  Tu jest miejsce na treść komentarza
  Podaj imię

  - reklama -

  nasz Instagram