Ikea wprowadza nowy produkt


Podaj dalej


Już wkrótce Ikea ma zacząć sprzedawać w swoich sklepach panele fotowoltaiczne. A to może oznaczać, że produkcja własnej energii ze słońca stanie się o wiele prostsza i będzie w zasięgu mojej kieszeni.

Często wpadam do Ikei na kulki w sosie z frytkami. Przy okazji kupuję coś do domu: baterie, uchwyt albo lampę. Dlatego ucieszyłem się, gdy Ikea zapowiedziała sprzedaż w sklepach paneli słonecznych. I jeśli wierzyć zapowiedziom, ma to się stać naprawdę wkrótce.

Aktualizacja:

Informacje przedstawiona na TT i pochodzące z Brukseli okazały się trochę na wyrost, bo nie w marcu a w kwietniu panele trafią w Polsce do sprzedaży.

– Panele nie pojawią się w ofercie w marcu tylko w kwietniu br. – zapewniła nas w korespondencji Katarzyna Balashov, rzeczniczka prasowa IKEA w Polsce.

Panele fotowoltaiczne zamówił już do swojego nowego domu szwagier. Dostanie na to dopłatę z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska, jako jeden z nielicznych szczęściarzy, którzy zdążyli na czas złożyć wniosek. Nie zdążyłem, może i dobrze. On musi czekać na dotację, biurokrację, kredyty, a ja tymczasem kupię mały zestaw w szwedzkim sklepie meblowym i sam sobie go w domu złożę.

Tak to sobie wyobrażam, bo póki co, dokładnej daty rozpoczęcia sprzedaży paneli słonecznych i ich ceny w Ikei jeszcze nie ma. Nie ma też danych o rozmiarach czy mocy takiego zestawu. Nawet jeśli będzie to montowana w oknie zasłonka, która w słoneczny dzień naładuje laptopa, wszystkie komórki a wieczorem zrobi „nastrój” kilkoma LED`ami, to warto. Warto pokazać swoim dzieciom, jak oszczędzać. Zresztą nie tylko dzieciom, sąsiadom również…

Ostatnie komentarze

zostaw nam chociaż jeden

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.