7.9 C
Warszawa
sobota, 8 maja, 2021
więcej
  EcoreportersEcoLifeIkea wprowadza nowy produkt

  Podążaj za nami

  Newsletter

  Wysyłamy wiadomości niezbyt często a jeśli już, to są one sprawdzone i ważne.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez EcoReporters w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

  Ikea wprowadza nowy produkt

  Tekst przeczytasz w około 3 min.
  - reklama -

  Już wkrótce Ikea ma zacząć sprzedawać w swoich sklepach panele fotowoltaiczne. A to może oznaczać, że produkcja własnej energii ze słońca stanie się o wiele prostsza i będzie w zasięgu mojej kieszeni.

  Często wpadam do Ikei na kulki w sosie z frytkami. Przy okazji kupuję coś do domu: baterie, uchwyt albo lampę. Dlatego ucieszyłem się, gdy Ikea zapowiedziała sprzedaż w sklepach paneli słonecznych. I jeśli wierzyć zapowiedziom, ma to się stać naprawdę wkrótce.

  Aktualizacja:

  Informacje przedstawiona na TT i pochodzące z Brukseli okazały się trochę na wyrost, bo nie w marcu a w kwietniu panele trafią w Polsce do sprzedaży.

  – Panele nie pojawią się w ofercie w marcu tylko w kwietniu br. – zapewniła nas w korespondencji Katarzyna Balashov, rzeczniczka prasowa IKEA w Polsce.

  Panele fotowoltaiczne zamówił już do swojego nowego domu szwagier. Dostanie na to dopłatę z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska, jako jeden z nielicznych szczęściarzy, którzy zdążyli na czas złożyć wniosek. Nie zdążyłem, może i dobrze. On musi czekać na dotację, biurokrację, kredyty, a ja tymczasem kupię mały zestaw w szwedzkim sklepie meblowym i sam sobie go w domu złożę.

  Tak to sobie wyobrażam, bo póki co, dokładnej daty rozpoczęcia sprzedaży paneli słonecznych i ich ceny w Ikei jeszcze nie ma. Nie ma też danych o rozmiarach czy mocy takiego zestawu. Nawet jeśli będzie to montowana w oknie zasłonka, która w słoneczny dzień naładuje laptopa, wszystkie komórki a wieczorem zrobi “nastrój” kilkoma LED`ami, to warto. Warto pokazać swoim dzieciom, jak oszczędzać. Zresztą nie tylko dzieciom, sąsiadom również…

  - reklama -

  2 KOMENTARZE

  1. rozumiem ,że będę mógł kupić panele online i ikea przyjedzie i je zamontuje ?

  Komentowanie zostało wyłączone

  - reklama -

  nasz Instagram