PGE Obrót zaoferuje fotowoltaikę kredytem zero procent. Najpierw jednak trzeba wpłacić z własnej kieszeni 10 tys. zł.
W Polsce mamy około 1,3 mln prosumentów, którzy produkują i zużywają energię pochodzącą z własnej mikroinstalacji słonecznej. Po zmianie systemu rozliczeń w ubiegłym roku z systemu opustów na net-billing, inwestycje w domową fotowoltaikę rosną znacznie wolniej. W tym roku liczba prosumentów zwiększyła się zaledwie o 16 proc. Tymczasem w ubiegłym roku liczba prosumentów zwiększyła się o 140 proc.
Nadal dostępne są dotacje z programu Mój Prąd, ale tu najpierw trzeba wyłożyć pieniądze, by potem dostać częściowo zwrot poniesionych kosztów. Tanie finansowanie może pomóc rozruszać rynek
Fotowoltaika na raty
PGE Obrót przygotowało pakiet „PV za dychę” obejmującą doradztwo, montaż i obsługę instalacji fotowoltaicznych połączoną z kredytem zero procent. Propozycję kieruje do klientów indywidualnych zainteresowanych zakupem instalacji fotowoltaicznej na potrzeby własnego gospodarstwa domowego. W sprzedaży PGE ma instalacje fotowoltaiczne o mocy od 5 do 9 kWp.
Czytaj także: Ubezpieczenie fotowoltaiki w domu i na gruncie. Sprawdź różnice
Oferta „PV za dychę” polega na wpłacie 10 tysięcy złotych przed montażem, a pozostałe koszty instalacji rozłożone są na 36 nieoprocentowanych rat. Eksperci PGE Obrót pomogą w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu z banku AS Inbank.
Na początku doradcy i partnerzy PGE Obrót analizują profil energetyczny domu. Eksperci PGE Obrót przeprowadzają klienta przez wszystkie procesy związane z przygotowaniem, wykonaniem, a następnie użytkowaniem instalacji wraz z kompleksową gwarancją, obejmującą panele, falownik oraz usługę montażu. PGE Obrót może również zaproponować pompy ciepła i magazyny energii, które razem z fotowoltaiką mogą stanowić kompleksowe rozwiązanie pozwalające optymalnie wykorzystać własną energię.