- reklama -
Strona głównaEcoLifeBrzydkie, ale zdrowe....

Brzydkie, ale zdrowe. Sieć wprowadza prawdziwe polskie warzywa

czytaj 3 min.

W sklepach Kaufland w Polsce klienci mogą znaleźć nową linię produktów Naturalsi. Obejmuje ona owoce i warzywa, które pochodzą od polskich rolników i swoim wyglądem odbiegają od ideału. Sieć zdecydowała się wprowadzić ten asortyment, aby wspierać lokalnych dostawców i niemarnowanie żywności.

W Kauflandzie można kupić polską marchew, pietruszkę, buraki, ziemniaki, seler, a także gruszki i jabłka, które nie są “idealne”. Sieć dołącza się tym samym do rodzącego się trendu stawiania na naturalne produkty. Wygląd nie zawsze świadczy o jakości. Naturalne warzywa mogą wyglądać gorzej, są krzywe albo ułomne, jednak ich jakość jest wysoka.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku głośna była akcja związana z krzywymi burakami. Rolnik z Polski nie mógł sprzedać swoich warzyw właśnie dlatego, że ich wygląd był daleki od ideału. Zamiast okrągłych buraczków zebrał powykręcane, podłużne ziemiopłody. Ostatecznie jego produkcję kupił Lidl, który nie omieszkał informować klientów o tym, że jest to produkt polski.

Czytaj także: Słynne krzywe buraki

Świadomi konsumenci z Warszawy i okolic znają też firmę zielona skrzynka, która ma w swojej ofercie Brzydki Box. “Warzywa i owoce z tego boxa nie są ani równe, ani zgrabne, ale są tak samo świeże i smaczne, jak ich proporcjonalni i jednostajnie wybarwieni koledzy. Box przygotowany z myślą o warzywożercach, którzy doceniają smak i ukryte piękno wszystkich warzyw, nawet tych, dla których zabrakłoby miejsca na sklepowej półce :)” – przekonuje firma. W Brzydkim Boksie nigdy nie wiadomo, co się trafi, co jest dodatkową atrakcją dla zamawiającego.

 Na koniec warto dodać, że powykręcane i brzydkie warzywa i owoce to wspaniała zabawa dla dzieci.

– Dlaczego to jabłko ma takie kropki – zapytało mnie ostatnio dziecko.

– Bo się starzeje, to naturalne – odpowiedziałam.

Tak naprawdę coraz trudnej jest spotkać powykręcane, dziwne i śmieszne warzywa. Oby zupełnie nie zniknęły i było ich w sklepach pod dostatkiem!

Magda Skłodowskahttps://ecoreporters.pl
Ekologią interesuję się od początku mojej pracy zawodowej, obecnie współtworzę portal WysokieNapiecie.pl. W swojej karierze pracowałam jako wydawca portalu tvn24bis.pl, byłam dziennikarką "Rzeczpospolitej" i "Pulsu Biznesu". Pełniłam funkcję rzecznika prasowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Otrzymałam wyróżnienie Towarowej Giełdy Energii w konkursie dla mediów Platynowe Megawaty oraz wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki.
Podziel się
Tagujemy
Czytaj także

Perowskity na stacji Orlenu

Pierwsze na świecie elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe zasilane perowskitowymi ogniwami fotowoltaicznymi pojawią się w sklepach i na stacjach benzynowych. To oszczędzi energię i pozwoli zrezygnować...

Kopenhaga w trzy dni

Trzy dni w Kopenhadze i tyle wrażeń. Już od wylądowania na lotnisku można przekonać się, że jesteśmy w innym świecie, jeśli chodzi o korzystanie...

Polski szprot z ważnym certyfikatem

Kupując szprota bałtyckiego z certyfikatem MSC mamy pewność, że nie robimy szkody środowisku naturalnemu Morza Bałtyckiego. Warto więc szukać niebieskiego logo na popularnych puszkach...
- reklama -
Jednym Okiem
1 KOMENTARZ
ZOSTAW KOMENTARZ
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

A jeszcze lepsze jest to...