Szatańskie ceny

Ceny paliw idą w górę i nawet to zdjęcie z cenami z 24 lutego, czyli z dnia, w którym wybuchła wojna w Ukrainie, jest już historią. Według prognoz portalu Business Insider, opartych o analizę najnowszego raport grupy Orlen, do końca roku możemy spodziewać się przełamania bariery 8 zł za litr diesla. Według raportu, średnia cena ropy Brent w 2022 r. wyniesie ok. 120 dol. za baryłkę. Mało tego, koncern przewiduje również, że marże rafineryjne (crack) i tak już rekordowe jeszcze wzrosną. W tej chwili w jednym litrze diesla, marża to 56 groszy (średnio wzrost rok do roku ponad 400%). Zdrożeje również prąd, który Orlen produkuje z gazu i węgla.

Wojna to piekło

Czy to dużo? Pamiętajmy, że to również cena za wolność od rosyjskich paliw kopalnych, węgla, ropy, gazu. Być może również cena za naszą wolność.

#JednymOkiem to subiektywny przegląd wydarzeń byłego fotoreportera Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, PAPu. Teraz gdy nie muszę fotografować dziur w drodze czy twarzy polityków, fotografuję co mi się podoba i piszę co chcę. Mówią, że warto. Zapraszam. Krzysztof Skłodowski

- reklama -
ZOSTAW KOMENTARZ
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Drugim okiem

Następny artykuł