- reklama -
Strona głównaMateriał promocyjnyBezpieczniej z TAURONEM. Rusza antypishingowy...

Bezpieczniej z TAURONEM. Rusza antypishingowy trening

Ponad 80 tysięcy osób odwiedziło już witrynę nowej kampanii antyphisingowej TAURONA pn. „W internetowym oceanie nie daj się złapać na haczyk”, gdzie można pobrać darmowego e-booka, edukującego o bezpieczeństwie w sieci. Teraz firma rusza z kolejnym etapem kampanii i praktycznym quizem, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić, czy potrafi rozpoznać działania oszustów.

Jak wskazują eksperci ponad 90 procent ataków hakerskich zaczyna się od phishingu. W nowej kampanii edukacyjnej TAURON pokazuje jak bronić się przed tą coraz popularniejszą metodą oszustwa, polegającą na tym, że przestępcy podszywają się pod znane instytucje, firmy czy banki w celu wyłudzenia danych wrażliwych, a w konsekwencji także pieniędzy.

– Systematycznie rośnie w Polsce udział kanałów online w obsłudze klienta. W ten trend wpisuje się blisko 80 procent klientów TAURONA, którzy opłacają faktury poprzez internet. Stąd tak istotna jest wiedza, jak bezpiecznie poruszać się w sieci, rozpoznawać działania cyberprzestępców i umiejętnie na nie reagować – mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. – W nowej kampanii edukacyjnej nasi eksperci skupiają się na przekazaniu konsumentom praktycznych wskazówek, jak skutecznie bronić się przed oszustwami – dodaje prezes.

Poszkodowanymi w wyniki phishingu są w szczególności osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy do bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii, nie znają metod wykorzystywanych przez oszustów, a więc nie wiedzą, jak się przed takimi przestępstwami ochronić.

Jak rozpoznać haczyk?

Co zrobisz kiedy otrzymasz SMS o treści „Twoja paczka czeka w punkcie odbioru. Sprawdź adres pod linkiem. Kliknij TUTAJ”?; Czym cechuje się autentyczny ekran logowania? – to tylko wybrane wątki z nowego quizu uruchomionego przez TAURON w ramach antyphisingowej kampanii udostępnionego pod adresem internetowym tauron.pl/bezpieczenstwo

Dzięki takiemu praktycznemu treningowi online każdy może sprawdzić, czy potrafi rozpoznać działania oszustów, a następnie uzupełnić wiedzę w oparciu o praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w internecie, które znajdują się w poradniku przygotowanym przez ekspertów TAURONA. Bezpłatny poradnik, z którego skorzystało już kilka tysięcy konsumentów, można pobrać również ze strony tauron.pl/bezpieczenstwo.

Kampanii pn. „W internetowym oceanie nie daj się złapać na haczyk” towarzyszy cykl artykułów związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu oraz rozpoznawaniem metod działania przestępców w sieci dostępny na platformie lepiej.tauron.pl

- autopromocja -
Podziel się
Redakcja EcoReporters
Redakcja EcoReportershttps://ecoreporters.pl
Miejsce, gdzie znajdziesz informacje ze świata ekologii, opinie i analizy. Wszystko o czym powinniście wiedzieć, co się dzieje w świecie #eco. Bez #fakenews. Tylko dla tych, którzy na serio podchodzą do wiedzy o środowisku, w jakim żyjemy.
Czytaj także

TAURON oznacza wiarygodny. Nowe wyniki badań

Ponad 80 procent konsumentów korzystających z usług serwisantów TAURONA deklaruje chęć...
- reklama -
energetycznie

Dotacje do fotowoltaiki i pomp ciepła w 2021 roku

Program Mój Prąd, który wyczerpał się w ubiegłym roku, nie ma na razie kontynuacji. To nie znaczy, że nie można jeszcze znaleźć dofinansowania do...

Zielona energia w każdej godzinie

Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, chwali się, że dostarczy klientom indywidualnym i biznesowym energię elektryczną z odnawialnych źródeł. Certyfikat TÜV SÜD potwierdza, że...
ZOSTAW KOMENTARZ
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

A jeszcze lepsze jest to...
Następny artykuł